With you, to your Dreams

مترو و اتوبوس در مونترال

 

مترو و اتوبوس در مونترال | درباره مترو و اتوبوس مونترال | سیستم حمل و نقل مونترال

سیستم حمل و نقل مونترال STM یکی از بهترین ها در بین شهر های کانادا می باشد، این سیستم شامل اتوبوس و مترو است که در تمام شهر پراکنده شده است

و برخلاف تورنتو شما می توانید با خرید یک کارت ماهانه به مبلغ ۸۲ دلار (افراد زیر ۲۵ و بالای ۶۵ سال ۴۹دلار) به صورت نامحدود از مزایای این سیستم درون شهری بهره مند شوید.

بیش از ۱۸۶ خط روزانه  ۲۳ خط شبانه شهر را پوشش می دهند. تمامی خطوط دارای زمانبندی مناسب هستند و حداکثر طی ۲ تا ۵ دقیقه وارد ایستگاه می شوند.

شما می توانید برنامه زمانبندی خطوط را در ایستگاه ها، یا مترو یا با نصب نرم افزار روی موبایل به رایگان داشته باشید.

 

 

کارت های مغناطیسی opus

کارت مغناطیسی : که میتوانید آن را رجیستر کنید تا اگر کارت مفقود شد هزینه پرداختی شما بابت کارت از بین نرود. دانش آموزان نیز می توانند از این کارت با درج عکس خود استفاده کنند.

بلیط OPUS: بلیط یکبار مصرف کاغذی که از باجه دریافت می کنید.

کارتOccasional :کارت مغناطیسی که قابلیت شارژ ندارد و برای مدت مشخصی به کار می رود.

 
کارت OPUS یک کارت مغناطیسی قابل شارژ آبی رنگ است.

خرید یک ساله کارت مترو و اتوبوس Opus  یک ماه تخفیف را شامل می شود.

مدت زمانهای شارژ کارت opus

 

۱ trip   یک مسیر، نرخ این بلیط: ۳.۲۵$ (برای افراد زیر ۱۷ و بالای ۶۵ سال برابر ۲.۲۵$) (شامل یک بلیط از ابتدا تا انتهای سفر با مترو و اتوبوس با اعتبار ۲ ساعت)

۲ trip   دو مسیر، نرخ این بلیط: ۶$ (برای افراد زیر ۱۷ و بالای ۶۵ سال برابر ۴$) (شامل دو بلیط از ابتدا تا انتهای سفر با مترو و اتوبوس با اعتبار ۲ ساعت)

trip 10    ده مسیر، نرخ این بلیط: ۲۶.۵$ (برای افراد زیر ۱۷ و بالای ۶۵ سال برابر ۱۶$) (شامل ۱۰ بلیط که در هر بار استفاده از دستگاه یک مسیر کسر می شود)

Unlimited evening    از ۶ عصر تا ۵ صبح، نرخ این بلیط: ۵$

Unlimited weekend   از ۶عصر جمعه تا ۵ صبح دوشنبه، نرخ این بلیط ۱۳$ .برای اتوبوس فرودگاه مونترال(shuttle 747) معتبر است.

۱ day   برای مدت ۲۴ ساعت از زمان استفاده و نه از زمان خرید معتبر است. نرخ این بلیط ۱۰$.برای اتوبوس فرودگاه مونترال(shuttle 747) معتبر است.

۳ day   برای مدت ۷۲ ساعت از زمان استفاده و نه از زمان خرید معتبر است. نرخ این بلیط ۱۸$.برای اتوبوس فرودگاه مونترال(shuttle 747) معتبر است.

Weekly pass   برای مدت یک هفته از دوشنبه ساعت ۵صبح الی ۱۲شب در یکشنبه معتبر است. نرخ این بلیط ۲۵.۵$   (برای افراد زیر ۱۷ و بالای ۶۵ سال برابر ۱۵.۵$).برای اتوبوس فرودگاه مونترال(shuttle 747) معتبر است.

Monthly pass   برای مدت یک ماه از ابتدای ماه تا آخرین روز ماه معتبر است. نرخ این بلیط ۸۲$  (برای افراد زیر ۲۵ و بالای ۶۵ سال برابر ۴۹.۲۵$).برای اتوبوس فرودگاه مونترال(shuttle 747) معتبر است.

month pass   ۴ برای مدت ۴ ماه پشت سر هم، از ابتدای ماه تا آخرین روز ماه معتبر است. (نرخ این بلیط برای افراد زیر ۲۵ و بالای ۶۵ سال برابر ۱۸۹$).برای اتوبوس فرودگاه مونترال(shuttle 747) معتبر است.

Group   برای یک مسیر در یک زمان واحد، شامل یک فرد بزرگسال و ۱۰ کودک ۶تا۱۳ سال با اعتبار ۲ ساعت می باشد. نرخ این بلیط برابر ۱۶$ .

۷۴۷ Aéroport Montréal-Trudeauبرای استفاده از اتوبوس ویژه فرودگاه به نام ۷۴۷ که طی ۲۴ ساعت اعتبار دارد، می باشد.

کودکان زیر ۵ سال رایگان است.

دارندگان بلیط هایMonthly or weekly regular or reduced  passes, 1-day and 3-day passes, Unlimited Weekend, 4-Month pass and Monthly بدون پرداخت هزینه ای از این اتوبوس می توانند استفاده کنند.

 

مترو و اتوبوس در مونترال

 

دیگر نکات

بعد از خرید این بلیط ها می توانید رقم آن را از مالیات فدرال خود کسر کنید.

با ارائه این برگه های پرداخت بلیط اتوبوس مونترال می توانید هنگام پر کردن فرم های federal income tax از حسابدارتان بخواهید که این هزینه را برای شما محاسبه کند.

لازم به ضمیمه کردن این قبض ها به فرم مالیاتی نیست ولی باید در هنگام درخواست اداره مالیات برگه های رسید را نشان دهید.

 
کارت اوپوس OPUS را می توانید از باجه های خودپرداز ATM مانند در ایستگاه های مترو یا متصدی آن دریافت و شارژ کنید

بابت کارت خام هم باید ۶ دلار به علاوه هزینه یک مسیر ۳.۲۵ دلار در ابتدا پرداخت کنید تا به مدت ۴ سال بتوانید آن را مدام شارژ کنید.

در هنگام استفاده از دستگاه ها برای ورود به مترو یا اتوبوس مورد نیاز تان می باشد و بعد از نزدیک کردن کارت به صفحه مغناطیسی دستگاه سه نوع رنگ و مجوز عبور به شما داده می شود:

رنگ سبز: کارت شما برای استفاده از مترو و اتوبوس اعتبار دارد و می توانید عبور کنید.

.۲ رنگ نارنجی: کارت شما برای استفاده از مترو و اتوبوس اعتبار دارد و می توانید عبور کنید، اما این رنگ نشان می دهد که شما از تخفیف زیر ۲۵ سال یا بالای ۶۵ سال استفاده کرده اید.

.۳ رنگ قرمز: کارت شما اعتبار ندارد و باید شارژ کنید.

 

رانندگی در کانادا و گواهینامه رانندگی

 

مترو و اتوبوس در مونترال , درباره مترو و اتوبوس مونترال , سیستم حمل و نقل مونترال , Metro and Bus in Montreal

 

مترو و اتوبوس در مونترال

ارسال نظر

یک پاسخ به “مترو و اتوبوس در مونترال”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *