With you, to your Dreams

پذیرش تحصیلی دکترا رایگان در اروپا

پذیرش تحصیلی رایگان در مقطع دکترا برای حوزه اروپا

مراکز آموزشی اروپا، از دیرباز سمبل علم،تحقیق، توسعه و نوآوری در جهان بوده و هستند و این حوزه یکی از بهترین مقاصد تحصیل در مقطع دکترا برای شهروندان ایرانی می­باشد.

باتوجه به شرایط خاص اروپا (کشورهای مورد نظر ما: آلمان ، بلژیک ،دانمارک، فنلاند ،فرانسه ، هلند، نروژ ، پرتغال ، اسپانیا ،سوئد، اتریش ، سویس و انگلستان­) وحمایت دولت­های متبوعه، برای جذب دانشجویان نخبه ، شرایطی را به ارمغان آورده که علاقمندان بتوانند به صورت رایگان تحصیل خود را به اتمام رسانده و شرایط دریافت اقامت دایم آن کشورها نیز برایشان آسانتر گردد .

همچنین با توجه به اجازه کار پاره وقت در اروپا همزمان با تحصیل ، دانشجویان دغدغه هزینه های جاری زندگی را نخواهند داشت.

پذیرش تحصیلی رایگان در اروپا ، مدت تحصیل و شرایط آن

مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا در اروپا بین ۴ تا ۶ ساله میباشدکه تحصیلات دراین مقطع اغلب به زبان انگلیسی ارایه می­گردد . دانشجو در مقطع دکترا بایستی مدرک آیلتس و یا تافل داشته و همچنین بتواند موافقت استاد راهنمای خود را در دانشگاه مد نظر دریافت نماید .

ازدیگر شرایط پذیرش دوره دکترا دارا بودن معدل بالا در مقطع کارشناسی ارشد و دارا بودن پروپوزال مناسب می باشد که این پروپوزال بایستی مورد تایید استاد راهنما نیز قرار گرفته باشد .

سیستم مقطع دکترا در بیشتر دانشگاه­ها بدین گونه است که دانشجو پس از پاس کردن تعدادی واحد وانجام کارهای تحقیقاتی به صورت پروژه و اخذ تاییدیه نهایی استاد راهنما ، می­تواند از تز ( پایان نامه ) خود دفاع کند.

یک تفاوت شاخص در روند پذیرش مقطع دکترا با مقاطع پایین ­تر مثل کارشناس یا ارشد در این است که مرجع صدور پذیرش در این مقاطع برای هر دانشجو به صورت جداگانه بوده و همین موضوع باعث ارتباط قوی دانشجو با استاد راهنما گردیده که می­تواند باعث آسان شدن شرایط پذیرش در این مقطع گردد.

 

پذیرش تحصیلی رایگان در اروپا

 

بدیهی است که شاخصه ­هایی همانند : شخصیت ، توانایی و کارنامه علمی و شایستگی شما برای احراز دوره پژوهشی (دکترا) مربوطه ، نخستین معیارها برای موفقیت در روند پذیرش به شمار می­آید.

اما این بدان معنا نیست که تمامی افراد شایسته بتوانند در نهایت در این زمینه موفق باشند زیرا برای یک دانشگاه ، پشتیبان پروژه و محدودیت در ظرفیت پذیرش دانشجو یا پژوهشگر برای یک پروژه پژوهشی مشخص ، وجود دارد .

همچنین داشتن شخصیت اشخاص «معرف» یا «رفرنس» به عنوان فرد یا افرادی که بتوانند بر توانایی ­های علمی و عملی شما صحه بگذارند و آنها را تاییدکنند ، از عوامل بسیار مهم و کلیدی به شمار می­ آید.

اگر موقعیت پژوهشی دلخواه در سایت دانشگاه مورد نظرتان آگهی شده است ، تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد مراحل و مدارک لازم مربوط به آن در همان قسمت قابل دسترسی خواهد بود

اما اگر خودتان یک پروپوزال یا طرح یا پیشنهاد پژوهشی دارید و قصد دارید که بصورت آزاد و داوطلبانه آن را برای دریافت پشتیبانی مالی پروژه ارایه کنید ، بایستی به شکل مستقیم با اساتید یا افراد مسئول مربوطه در دانشگاه مورد نظر مکاتبه کنید .

یک پروپوزال یا طرح تحقیقاتی پیشنهادی بایستی شاخصه­ هایی را به صورت استاندارد دارا باشد که داشتن جدول زمانی و مالی مشخص جهت اجرای پروژه از مهمترین آنهاست.

مزایای پذیرش تحصیلی مقطع دکترا در اروپا

از مزایای پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا ، اخذ ویزا برای خانواده و برخورداری از اجازه درخواست اقامت دایم مشروط به اخذ مدرک زبان کشور مربوطه می باشد .

همچنین افتتاح حساب در کلیه بانک­ های کشور­های اتحادیه اروپا، که کاملاً قانونی بوده و مالیات اجباری نیز به مبالغ حساب­ های مذکور تعلق نمی­ گیرد.

از سال اول تحصیل ، کاندیدای مقطع دکترا به جز پژوهش‌های خویش در بیش از نود درصد کنفرانس‌ ها و سمینار‌ها و سمپزیوم ‌ها در کشور و یا در کشور‌های همجوار به صورت رایگان می­تواند شرکت می‌کند.

چنانچه فرد کاندیدا به قدر کافی سابقه تدریس داشته باشد کلاس‌ هایی ‌با پرداخت دستمزد ساعتی‌ نیز به او واگذار می­گردد.

 

خدمات ما:

گروه مهاجرتی افق با تیم قوی و با تجربه­ خود در اروپا می­تواند برای متقاضیان تحصیل دوره دکترا در دانشگاه­های با سطح علمی بالا و هزینه تحصیل رایگان، اقدام به اخذ پذیرش نموده و در تمامی مراحل تا اخذ ویزا به شما خدماتی عالی ارایه دهد . همچنین با توجه به شرایط ، رشته تحصیلی ، کشور هدف و مورد نظر شما ، گرفتن فاند نیز برای شما از طرف تیم « گروه مهاجرتی افق »محتمل می باشد.

 

 

ارسال نظر

2 پاسخ به “پذیرش تحصیلی دکترا رایگان در اروپا”

  1. فرزاد حمیدی می‌گه:

    با سلام چگونه می توان با شما ارتباط برقرار کرد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *