With you, to your Dreams

مهاجرت به منیتوبا

مهاجرت به منیتوبا ،Skilled Workers Overseas

 

برنامه (MPNP (Manitoba PNP و در پی آن مهاجرت به منیتوبا برای جذب نیرو کار ماهر بر اساس نیازهای کارفرمایان منیتوبا می باشد. نیروهای کار آموزش دیده ای که دارای مهارت های مورد نیاز در بازار کار استان منیتوبا باشند انتخاب می شوند و با دریافت ویزای اقامت دائم وارد کانادا می گردند.

علت برنامه MPNP ایجاد اقتصاد ثابت و پایدار در این استان است. تنوع صنایع رو به رشد منیتوبا در بخش های اقتصادی، نرخ بیکاری پایین، شرایط کاری ایمن و حقوق و مزایای خوب برای کارگران، برخی از نکات برجسته کار در منیتوبا است. به علاوه، هزینه پایین زندگی ، داشتن استانداردهای بالای خدمات دولتی مانند خدمات بهداشتی و درمانی، زندگی مقرون به صرفه و با کیفیت بالا را در این استان تضمین می کند.

متقاضیان MPNP Skilled Worker Overseas می بایست ارتباط خود را با منیتوبا به یکی از سه روش زیر نشان دهند :

۱)     پشتیبانی (supporter ) از طریق یکی از اعضای خانواده یا دوستان

۲)     تحصیل و یا سابقه کار در این استان

۳)     دریافت دعوتنامه مستقیم از طریق Strategic Recruitment Initiative

تمامی متقاضیان می بایست یک برنامه settlement plan رو ارائه داده و این استان شرایطی را فراهم می کند که متقاضی settlement plan خود را اجرایی کرده و به اهداف تعیین شده خود برسد.

 

مهاجرت از طریق برنامه فوق الذکر دارای سه مرحله می باشد:

 • ثبت یک پروفایل ابراز علاقمندی (EOI)

 • افرادی که بالاترین امتیاز را در این روش بدست می آورند یک دعوتنامه برای Full application MPNP دریافت می کنند و می بایست حداکثر ۶۰ روز پس از دریافت این دعوتنامه ، روند ثبت application خود را کامل کنند.

 • پس از ارزیابی های صورت گرفته از مراحل فوق ، نامزدهای MPNP می توانند درخواست اقامت دائم برای خود و خانواده خود را ارائه دهند.

 

شرایط لازم جهت پذیرش شدن از طریق این برنامه و مهاجرت به منیتوبا:

متقاضیان درخواست کننده از طریق برنامه Skilled Workers Overseas باید حتما یک نوع از ارتباط ( connection ) با استان منیتوبا تحت عنوان supporter  از طریق خانواده یا دوست، سابقه کار، سابقه تحصیل یا دریافت دعوتنامه مستقیم از طریق Strategic Recruitment Initiative را در این استان نشان دهند.

الف – Manitoba support connection :

supporter منیتوبا باید شهروند دائم این استان باشد. Supporter می تواند از خویشاوندان نزدیک و یا دور و یا حتی دوست متقاضی باشد. همچنین supporter می بایست توانایی تایید و امضای settlement plan متقاضی ، در خصوص استقرار و یافتن شغل در مقصد مورد نظر را داشته باشد.

منیتوبا supporter  باید :

 • مدارک و مستنداتی را ارائه دهد که خودش در این استان به مدت یکسال بطور مداوم زندگی می کند و مستقر می باشد . ( مانند کپی کارت سلامت )

 • مدارک نشان دهنده citizen بودن و یا کارت اقامت دائم استان

 • توانایی اثبات ارتباطات نزدیک با متقاضی

 • اگر چنانچه قبلا متقاضی دیگری را پشتیبانی کرده و آن پشتیبانی موفقیت آمیز بوده است

 • توانایی پشتیبانی settlement plan متقاضی را دارا می باشد.

 

در مورد ارتباطات فامیلی می بایست مستندات مربوط به این مورد ارائه گردد. در مورد ارتباطات فامیلی نزدیک ، supporter می تواند بیش از یک نفر را پشتیبانی نماید به شرط آنکه توانایی این کار داشته باشد.

 در مورد supporter هایی که در قالب فامیل دور و یا یک دوست هستند ، خویشاوندان نزدیک آنها نمی توانند همزمان از یک متقاضی دیگری تحت عنوان این برنامه یا هر برنامه دیگر مهاجرت به کانادا پشتیبانی نمایند.

 

و در نهایت ؛ supporter های این برنامه که فرم settlement plan part 2  را امضا می نمایند نباید از اشخاص ذیل باشند :

 • یک نماینده مهاجرت که بابت این کار وجه دریافت کند

 • فردی که نتواند ارتباط فامیلی و یا دوستی خود را با متقاضی و یا همسر متقاضی نشان دهد

 • یک آفیسر ( نماینده دولت ) کانادایی و خانواده های آنها

برنامه منیتوبا supporter ، ارتباط دهنده شما به منیتوباست ، جهت پذیرش شما باید امتیازات کافی را از فاکتورهای ارزیابی بدست آوردید که این فاکتورها شامل: مهارت زبان، فرصت های شغلی ( طبق اعلام نیازهای استان )، سابقه تحصیل، سن و قابلیت تطابق پذیری با محیط زندگی جدید بوده و این اطلاعات را طبق work sheet مربوطه ارائه دهید.

 

نکته : متقاضیانی که از طریق برنامه منیتوبا supporter اقدام می کنند می بایست یک آدرس مشخص محلی برای انجام مکاتبات مربوط MPNP ارائه دهند .

 

نکته : MPNP یک برنامه اسپانسر شیپی نیست، بلکه این یک برنامه اشتغال محور است که کلیه متقاضیان می بایست فرصتهای شغلی ( مطابق با نیازهای شغلی استان ) مربوط به تخصص خود را داشته باشند و توانایی صحبت کردن انگلیسی ، مقدار کافی تمکن مالی و قصد واقعی اقامت دائم در منیتوبا را داشته باشند .

 

ارتباطات فامیلی متقاضی و یا همسر متقاضی تحت عناوین زیر تعریف می شود :

 • برادر یا خواهر

 • بچه خواهر یا بچه برادر

 • عمه ، خاله ، دایی و عمو

 • بچه عمه ، خاله ، دایی و عمو

 • پدر یا مادر

 • پدر بزرگ یا مادر بزرگ

نکته : فرزندانی که در منیتوبا زندگی می کنند ، نمیتوانند از طریق این برنامه برای پدر و یا مادر خود اقدام کنند. آنها می بایست از طریق برنامه اسپانسر شیپی اقدام نمایند.

 

نکته : اگر شما با یک شهروند و یا مقیم دائم کانادایی ازدواج کرده اید ، شما از طریق برنامه MPNP قابل پذیرش نیستید. شما باید واجد شرایط برنامه اسپانسر شیپی همسر شوید و از این طریق اقدام کنید.

 

نکته : MPNP الزام می کند که supporter شما اطلاعات تماس آپدیتی داشته باشد و supporter شما می بایست هر گونه تغییر آدرس و تغییر اطلاعات تماسی را باید به MPNP اطلاع دهد. اگر MPNP نتواند با supporter پرونده شما تماس برقرار نماید تقاضای شما مردود خواهد شد.

 

ب – تجربه کار و تحصیل در منیتوبا Manitoba experience connection :

این روش بدان معنی است که شما قبلا بعنوان یک شهروند موقت برای کار و یا تحصیل به منیتوبا آمده و در اینجا زندگی کرده اید. این یک connection برای برنامه MPNP می باشد که جهت پذیرش شما باید امتیازات کافی را از فاکتورهای ارزیابی بدست آوردید. متقاضیانی که از طریق این connection تقاضای خود را ارائه می کنند می توانند به work sheet مربوطه مراجعه نموده تا میزان امتیازاتشان را بر مبنای ارزیابی سابقه کارشان در منیتوبا و یا سابقه تحصیل ( بسته به سطح و یا طول مدت تحصیل ) را محاسبه نمایند.

 

Past employment in Manitoba :

 • در گذشته ، شما به مدت شش ماه متوالی بصورت تمام وقت برای یک کارفرمای منیتوبایی کار کرده باشید.

 • ارسال نامه امضا شده شرکت مذکور در سربرگ شرکت و کپی work permit که نشان دهنده کار شما در منیتوباست.

 

Past education in Manitoba  :

 • بعنوان یک دانشجوی international شما یک دوره کامل دانشگاهی را در موسسات آموزشی دولتی و یا خصوصی تحصیل کرده و در منیتوبا گذرانده باشید. ( دوره های آموزشی زبان قابل ارائه نیستند).

 • برای اثبات تحصیل در منیتوبا، شما می بایست study permit و گواهی اتمام تحصیلات و ریز نمرات و یا مدرک دیپلم حاکی از گذراندن یک دوره کامل آموزشی را باید ارائه دهید.

 

Manitoba invitation  :

MPNP مرتبا دعوتنامه هایی را برای apply کردن متقاضیانی که واجد شرایط هستند، تحت عنوان Strategic Recruitment initiatives برای متقاضیان داخل و خارج از منیتوبا صادر می کند. صدور این دعوتنامه صرفا از طریق MPNP استان صورت می گیرد و افراد نمی توانند با انتخاب خود به این دعوتنامه دسترسی داشته باشند.

 مهاجرت به منیتوبا

مدارک لازم :

MPNP به طور مرتب سفرهای با مضمون ماموریت های استخدام و یا سفرهای اکتشافی ( جستجو برای کار در استان ) برگزار می نماید. برای اقدام از این طریق شما باید دعوتنامه ای را که بعد از مصاحبه با آفیسر برنامه در طی سفرهای ماموریت استخدام و یا سفرهای اکتشافی دریافت کرده اید ، آپلود کنید.

 

Recruitment missions:

MPNP به طور مرتب سفرهای خارجی با مشارکت کارفرمایان انجام می دهد تا با همکاری کارفرمایان نمایشگاههای جاب آفر برگزار نماید.

 

Exploratory Visits :

MPNP فقط در زمان های تعیین شده قبلی EOI برای انجام سفرهای اکتشافی در منیتوبا پذیرش می نماید.

 

معیارهای قابل پذیرش در این سفرها و ماموریت ها معمولا متغیر هستند ولی به طور معمول شامل :

 • سن بین ۲۱ تا ۴۵ سال

 • متقاعد کردن MPNP مبنی بر اینکه connection قویتری برای یک استان دیگر ندارید.

 • قابلیت انطباق پذیری با محیط منیتوبا وهمچنین داشتن فرصت های شغلی و توانایی کار کردن

 • داشتن مدرک تحصیلی شامل حداقل یک دوره یکساله دیپلم ، گواهی و یا هر مدرک دیگری

 • داشتن دو سال سابقه کار تمام وقت در پنجسال گذشته که توانایی شما را در یافتن فرصتهای شغلی دراستان منیتوبا را نشان دهد

 • داشتن قصد واقعی و توانایی اقتصادی برای استقرار و سکونت در استان منیتوبا به عنوان یک مقیم دائمی

 • هنگام درخواست برای این روش باید مستنداتی را ارائه کنید که نشان دهنده یک آزمون معادل CLB5 کانادا باشد. البته در هر یک از مهارتها و نمره کلی.

 

سفر اکتشافی MPNP چیست ؟

این سفر اکتشافی یک سفر با برنامه از پیش تعیین شده است که متقاضیان بالقوه MPNP ممکن است برای تحقیق و بررسی فرصت های شغلی به منیتوبا داشته باشند تا به آنها برای اخذ یک تصمیم آگاهانه در مورد اینکه آیا حاضرند و توانایی این را دارند که در منیتوبا کار پیدا کرده و مستقر شوند و خود و خانواده شان به عنوان یک شهروند مقیم دائم در منیتوبا باشند ، کمک شود.

بعد از یک جلسه مصاحبه با آفیسر که شامل پیش تایید این سفر است ، ما ممکن است به شما یک دعوتنامه برای درخواست در سیستم MPNP بدهیم، توجه کنید که این یک دعوتنامه به عنوان یک connection برای شماست و نه یک دعوتنامه برای انجام سفر و شما با این دعوتنامه می توانید درخواست خود را برای نیروی کار ماهر ارائه کنید.

سفرهای اکتشافی بنا به میزان منابع در دسترس به منظور ایجاد فرصت برای نیروی کار ماهر برنامه ریزی می شود . برای قابل پذیرش شدن در این برنامه طراحی شده ، شما باید برای شرکت در برنامه نیروی کار ماهر MPNP یک connection در منیتوبا داشته باشید.

 

برنامه سفر مربوط به سفر اکتشافی

تنها متقاضیانی که درخواستشان توسط سیستم MPNP مورد قبول واقع شده است می توانند دراین سفر شرکت کنند و مستنداتی که باید به همراه خود بیاورند شامل  : مدارک تحصیلی ، نامه های مربوط به سوابق کار و .. می باشد. برنامه سفر شامل : ملاقات با کارفرماهای آینده ، مشاوره با افرادی که مشاوره شغلی ارائه می دهند ، تحقیق در مورد منازل، مدارس و فرصت های زندگی در جامعه منیتوبا می باشد.

توجه : نه تقاضای پذیرش شده و نه جلسه مصاحبه و نه داشتن یک دعوتنامه برای apply در سیستم MPNP ، هیچ یک تضمین کننده تایید نتیجه درخواست شما در سیستم MPNP و متعاقبا تایید به عنوان نامزد استانی و در نهایت تایید برای اقامت دائم کانادا نمی باشد.

 

محاسبه امتیازات :

علاوه بر نشان دادن یک connection  در منیتوبا ، متقاضی می بایست در هر یک از گروه های پنج گانه زیر حداقل ۶۰ امتیاز کسب نماید. اگر شما یک connection در منیتوبا ندارید، نمی تواند در این برنامه اقدام کنید صرف نظر از اینکه امتیازات شما چقدر باشد. جدول امتیازات مربوط به سیستم MPNP در زیر به شما نشان داده می شود.

 

فاکتور یک : مهارت زبان ـ همانگونه که اشاره شد مدرک زبان شما بایستی حداکثر مربوط به دو سال گذشته باشد.

متقاضیانی که درخواست NOC شغلی C و یا D را دارند حتما بایستی حداقل CLB4  داشته باشند.

امتیاز

مهارت

 

First language

۲۰

CLB 8 و یا بیشتر

۱۸

CLB 7

۱۶

CLB 6

۱۴

CLB 5

۱۲

CLB 4

۰

CLB 3 و یا کمتر

 

Second language

۵

CLB 5 و یا بیشتر

 

فاکتور دو : سن ـ متقاضی دقیقا سن خود را در هنگام درخواست کردن باید عنوان نماید.

امتیاز

سن

۴

۱۸

۶

۱۹

۸

۲۰

۱۰

۲۱-۴۵

۸

۴۶

۶

۴۷

۴

۴۸

۲

۴۹

۰

۵۰ و یا بیشتر

۱۰

حداکثر امتیاز

 

فاکتور سه : سابقه کار ـ امتیازات سابقه کار به مواردی اطلاق می گردد که در پنج سال گذشته بوده و بصورت تمام وقت انجام شده باشد . سوابق کار حداقل ۶ ماه به صورت مداوم به بعد قابل پذیرش هستند.

امتیاز

سالهای سوابق کار

۰

کمتر از یکسال

۸

یکسال

۱۰

دو سال

۱۲

سه سال

۱۵

چهار سال و یا بیشتر

۱۵

حداکثر امتیاز

 

فاکتور چهار : سوابق تحصیلی

امتیاز

بالاترین مدرک تحصیلی

۲۵

کارشناس ارشد و یا دکترا

۲۳

داشتن دو مدرک پس از تحصیلات متوسطه ( مدرک دانشگاه و یا کالج ) هر یک به مدت دوسال

۲۰

داشتن یک مدرک دانشگاه یا کالج با مدت دو سال یا بیشتر

۱۴

داشتن تحصیلات پس از تحصیلات متوسطه به مدت یک سال

۱۴

certificate تجارت

۰

هیچ گونه مدرک دانشگاه و یا کالج

۲۵

حداکثر امتیاز

 

فاکتور پنج: وفق پذیری ـ امتیازات این فاکتور فقط برای یک نوع از connection قابل محاسبه است .

امتیاز

ارتباط در منیتوبا

۲۰

داشتن فامیل نزدیک در منیتوبا

۲۰

داشتن دعوتنامه برای apply در MPNP در طی سفرهای اکتشافی و یا ماموریتهای مربوط به استخدام نیروی کار

۱۲

سابقه کار قبلی در منیتوبا ( حداقل ۶ ماه)

۱۲

داشتن سابقه تحصیلات دانشگاه یا کالج حداقل به مدت دو سال یا بیشتر در منیتوبا

۱۰

داشتن سابقه تحصیلات دانشگاه یا کالج حداقل به مدت یک سال در منیتوبا

۱۰

فامیل دور یا دوست در منیتوبا

۵

مهاجرت به شهری غیر از winnipeg

۲۵

حداکثر امتیاز

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام

تلگرام

گوگل پلاس

توییتر

 

ارسال نظر

2 پاسخ به “مهاجرت از طریق برنامه supporter استان منیتوبا”

 1. محمود می‌گه:

  با سلام
  چه مدت زمانی پروسه بعد از ارسال مدارک و سابمیت در روش نیروی کار خارج کشور طول می کشد ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *