With you, to your Dreams

درباره کانادا ، توضیحاتی درباره کشور کانادا

درباره کانادا

 

درباره کانادا

 

کانادا با حدود ۱۰ میلیون متر مربع مساحت ،دومین کشور پهناور جهان است  و جمعیت آن بالغ بر ۳۵ میلیون نفر می باشد.البته باتوجه به نزدیک بودن بخش های شمالی کانادا به قطب شمال ،بخش های زیادی از آن خالی از سکنه است . پرجمعیت ترین شهرهای آن به ترتیب تورنتو ، مونترآل و ونکوور می باشند . جالب است بدانید مرز کانادا با آمریکا بلندترین مرز زمینی دنیا محسوب می شود.با توجه به وسعت این کشور و جمعیت تقریبا پایین آن و رشد بالای اقتصادی آن ،این کشور به یکی ازمقاصد اصلی برای مهاجرت انتخاب می شود. رشد اقتصادی بالا و نرخ پایین بیکاری و سطح استاندارد بالای زندگی  و آموزش عالی پیشرفته از دلایل اصلی ایرانیان برای مهاجرت به کانادا است.

درباره کانادا ، جغرافیای کشور کانادا :

این کشور پهناور شامل ۱۰ استان و ۳ قلمرو می باشد که در ادامه در مورد هر استان توضیحاتی ارایه می شود.

درباره کانادا ، اقتصاد پویای کانادا :

کانادا یکی از کشورهای پیشرفته و ثروتمند دنیا محسوب می شود و جزو ده کشور اول از نظر تولید ناخالص داخلی است ،همچنین این کشور عضو گروه هفت (G7) می باشد .کانادا دارای منابع غنی

معدنی و طبیعی می باشد . همچنین صنعت خودرو سازی ، صنایع شیمیایی ، صنعت غذایی و صنعت کشاورزی کانادا جزو پیشرفته ترین ها در دنیا محسوب می شود.

آب و هوای کانادا :

به طور کلی آب و هوای کانادا در بیشتر مناطق سرد و در شمال آن قطبی می باشد غیر از جنوب غربی کانادا که ونکوور هم در آنجا واقع شده است که آب و هوا معتدل است .

درباره کانادا ، فرهنگ کانادا و تنوع فرهنگی آن :

کانادا دارای تنوع فرهنگی بالایی است به طوری که بیش از ۲۰۰ فرهنگ مختلف در این کشور وجود دارد

نظام آموزشی کانادا :

کانادا داری بیش از ۷۰ دانشگاه و کالج می باشد که بعضی از آنها در نوع خود از بهترین های دنیا محسوب می شوند. این کشور بیشتر از ۵ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را صرف آموزش میکند که در

دنیا کم نظیر است. مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا و شرایط آن را در صورت نیاز مطالعه فرمایید .و ظیفه آموزش و سیاست گذاری آن در کانادا به ایالت ها واگذار شده است و به همین دلیل سیستم آموزشی

از استانی به استان دیگر متفاوت است.

 

نقشه کانادا

 

درباره کانادا ، استان های کانادا

 

استان کبک (Quebec) :

  استان کبک وسیع ترین استان یا ایالت کانادا می باشد که جمعیت آن چیزی بیشتر از ۷ میلیون نفر است . این استان یکی از متنوع ترین از نظر فرهنگ و زبان است و دارای دهها فرهنگ و قومیت متفاوت از سراسر دنیاست .این استان به دنبال طیف وسیعی از مهاجران است  ، مخصوصا مهاجران طرمایه گذار و مهاجرا ن جویای کار یا نیروی متخصص .

استان آنتاریو (Ontario) :

این استان پرجمعیت ترین استان کانادا می باشد و جمعیت آن بالغ بر ۱۲ میلیون نفر می باشد .همانطور که می دانیم پایتخت کانادا ( شهر تورنتو ) در این استان واقع است . این استان به دلیل دارا بودن  اقتصاد و صنعت پر رونق و  دارا بودن سطح خشکی وسیع ،مقصد اصلی متقاضیان مهاجرت به کانادا می باشد، این استان جمعیت زیادی از ایرانیان را نیز در خود دارد.

استان بیریتیش کلمبیا (British Columbia):

این استان در غربی ترین مکان کانادا واقع است ، در واقع ونکوور که پرجمعیت ترین شهر این استان است ،تنها شهر بزرگ کانادا است که در غرب این کشور واقع است و بقیه شهرهای بزرگ این کشور ، همه در شرق کانادا واقع اند.

استان نوااسکوشیا (nova scotia):

یاین استان در جنوب شرقی کشور کانادا واقع شده است .بزرگ ترین شهر آن ، هلیفکس (halifax) است که در واقع یک شهر بندری است .این شهر قطب اقتصادی و مرکز سیاسی استان نوااسکوشیا است . جمعیت این استان حدود یک میلیون نفر است و با اقتصاد شکوفایی که دارد به دنبال جذب مهاجران متخصص و متقاضیان کار در کانادا و …. است .

استان  آلبرتا (alberta ): 

این استان با رشد چشمگیر اقتصادی و جمعیتی بیشتر از ۳ میلیون نفر به عنوان پاینخت انرژی کانادا معرفی می شود . همچنین این استان به سطح بالای زندگی مردمش می بالد. رشته کوههای راکی که شاید اسم آن را شنیده باشید در این استان و در غرب آن واقعند .بزرگترین شهرهای آن ادمونتون و کلگری هستند . استان آلبرتا نه تنها در صنایع نفت و گاز که مختص این استان است بلکه در دیگر صنایع ، یکی از اشتغالزا ترین استان های کانادا می باشد . پس بی دلیل نیست که این استان نیز یکی از مقاصد اصلی برای مهاجرت و کار باشد.

استان نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador) :

این استان در شرقی ترین مکان کانادا واقع شده است و شامل دو بخش نیوفاندلند و لابرادور می باشد . بیش از ۹۰ درصد ساکنان این استان انگلیسی زبان هستند و از این حیث همگن ترین استان کانادا می باشد.مرکز اقتصادی و در عین حال بززرگ ترین شهر این استان شهر سنت جانز می باشد.جمعیت این استان چیزی حدود ۵۰۰ هزار نفر می باشد و یکی از کم جمعیت ترین استان های کانادا می باشد.

استان نیوبرانزویک (New Brunswick) :

این استان سرسبز و جنگلی جمعیتی حدود ۷۰۰ هزار نفر دارد و بزرگترین شهر آن سنت جان(saint  john) می باشد. این استان از مناطق دو زبانه کانادا می باشد و در واقع ۳۵ درصد مردم این استان فرانسوی زبان هستند و مابقی انگلیسی زبان.در زمینه استفاده فن آوری در تحصیل این استان یکی از سرآمدترین استان هاست . همچنین این استان دارای ۴ دانشگاه دولتی با ۱۷ دانشکده می باشد.

استان منیتوبا (manitoba) :

این استان در قلب کانادا واقع شده است و جمعیت آن بالغ بر یک میلیون نفر است . همچنین این استان یکی از استانهای سرسبز کانادا می باشد.بزرگترین شهر آن وینیپگ ( winnipeg) است.این استان بدلیل کاهش رشد جمعیت در چند سال اخیر به دنبال جذب مهاجر برای جبران این کاهش جمعیت می باشد.به همین دلیل این استان یکی از چند فرهنگی ترین استانهای کانادا می باشد و بیش از صد زبان مختلف در این استان صحبت می شود.

استان ساسکاچوان (saskatchewan) :

این استان در مرکز کاناد واقع شده است و جمعیت آن حدود یک میلیون نفر می باشد و مرکز آن رجاینا می باشد ولی بزرگترین شهر آن ساسکاتون می باشد که با وجود رشد بالای اقتصادی ، جمعیت آن از مرکز استان یعنی شهر رجاینا بیشتر است. این استان در صدد جذب مهاجر بیشتر ( سالانه تا ۵ هزار نفر ) برای نگه داشتن نرخ بالای رشد اقتصادی خود است.با توجه به نرخ پایین بیکاری این استان ، به یکی از مقاصد متقاضیان مهاجرت به کانادا تبدیل شده است.

استان پرنس ادوارد آیلند (prince edward island) :

جزیره پرنس ادوارد کم جمعیت ترین استان کانادا می باشد و جمعیت آن حدود ۱۴۰ هزار نفر می باشد. این استان متشکل از جزایر متعددی است که اقتصاد آن بر پایه کشاورزی است.همچنین صنعت ماهیگیری یکی دیگر از شاخصه های اقتصادی این استان می باشد.

همانطور که گفته شد کانادا علاوه بر ۱۰ استان ، دارای ۳ قلمرو نیز می باشد که شامل قلمروهای شمال غرب یا (Northwest Territories) ، قلمرو نوناووت (nunavut) و قلمرو یوکان (yukon) می باشند.

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *