With you, to your Dreams

توضیحات کامل در مورد ثبت نام اکسپرس اینتری و جزئیات آن

ثبت نام اکسپرس اینتری | اکسپرس اینتری | Express Entry | شرایط اکسپرس اینتری |ثبت نام اکسپرس اینتری

 

ثبت نام اکسپرس اینتری Register Express entry

 

ثبت نام اکسپرس اینتری ، این سیستم یک برنامه مهاجرتی نیست بلکه روش جدیدی برای دریافت پرونده است به تعبیر دیگر به جای اینکه مانند قبل همه پرونده ها بررسی شوند

دولت فدرال از میان پرونده های دریافت شده در این سیستم متقاضیان مورد نظر خود را برای اقدام در برنامه های نیروی متخصص فدرال، فنی و حرفه ای فدرال، تجربه کانادایی فدرال انتخاب می کند.

توجه به این نکته ضروری است که در برنامه نیروی متخصص نوع رشته شغلی و ظرفیت از این پس موضوعیت ندارد.

متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به کانادا تحت یکی از این برنامه ها می باشند، باید اقدام به ثبت پروفایل در سیستم Express Entry بنمایند.

تحت این پروفایل متقاضیان باید اطلاعات شخصی و حرفه ای خود شامل سن، تحصیلات، سابقه کار و نمره زبان انگلیسی یا فرانسه را در سیستم وارد نمایند.

پس از آن، سیستم Express Entry با توجه به شرایط حرفه ای و تحصیلی متقاضی و همسر او امتیاز متقاضی و رتبه او را در مجموعه همه متقاضیان (Pool of Candidates) مشخص می کند.

دولت فدرال کانادا پس از آن در نوبتهای مشخص در هر چند هفته به مجموعه ای از متقاضیان که در لیست وجود دارند براساس امتیاز آن ها دعوتنامه ای جهت تقدیم پرونده رسمی مهاجرت، ارسال می نماید.

انتظار می رود در هر سال، دولت فدرال کانادا بین ۱۵ تا ۲۰ سری، مجموعه ای از متقاضیان این برنامه را انتخاب نماید.

 

جزییات سیستم جدید Register Express entry ( ثبت نام اکسپرس اینتری ):

 

در این سیستم متقاضیان باید اطلاعات خود را در یک سیستم الکترونیک آنلاین وارد کنند که به آن Expression of Interest گویند

و از این پس به آن EOI خواهیم گفت. ظرف ۳۰ روز از این تاریخ نیز باید رزمه متقاضی در سیستم بانک اشتغال

سازمان منابع انسانی وارد شود مگر در موارد استثنایی که شامل افرادی که در کانادا نیستند و یا مجبور به ارایه EOI کاغذی هستند نمی شود.

 

سیستم الکترونیک اداره مهاجرت به محض دریافت EOI با توجه به اطلاعات وارد شده امتیازات متقاضی را محاسبه می کند و بر اساس آن به متقاضی رتبه (Ranking) می دهد.

به این ترتیب متقاضی می داند که از نظر کیفیت پرونده در چه رتبه ای در مقایسه با دیگر متقاضیان دارد. نام متقاضی در سیستم می ماند و می تواند هر زمان با تغییر شرایط پرونده خود رتبه جدیدی دریافت کند

مثلا اگر نمره زبان بالاتری گرفت در این مدت وضعیت وی بهتر خواهد شد. اگر رتبه مناسبی یافت سیستم به طور اتوماتیک برای او دعوتنامه invitation صادر می کند که بر اساس آن ۶۰ روز فرصت دارد

برای دریافت اقامت دایم کانادا درخواست دهد. اینکه چه رتبه ای برای صدور دعوتنامه توسط سیستم مناسب است هنوز روشن نیست ولی روشن است که اولا سیستم رقابتی است

و دوم اینکه نیاز کانادا به کیفیت افراد ترجیح داده شده و سیستم خود تعیین می کند که تا چه رتبه ای را در هررشته برای ارسال درخواست اقامت دعوت می کند.

 

نکته

 

نکته مهم اینکه به محض اینکه دعوتنامه صادر شد خودبخود اطلاعات وارد شده در سیستم به فرمهای درخواست منتقل می شود بنابراین اطلاعات EOI موجود در سیستم در صورت دریافت دعوتنامه بدون تغییر باید در فرم بیاید.

پس از دریافت دعوتنامه یا فرد آنرا می پذیرد یا رد می کند در صورت رد دعوتنامه از سوی متقاضی ممکن است در باقی مانده مدت یکساله EOI دعوتنامه دیگری نیز بگیرد.

اگر در مدت ۶۰ روزه پس از دعوتنامه نه آنرا رد کند و نه درخواست خود را بفرستد به طور خودکر از سیستم حذف می شود.

در صورت پذیرش دعوت نامه می‌توان از یکی از روش‌های زیر اقدام کرد:

برنامه جدید Express Entry فدرال کانادا

(Federal Skilled worker Program (FSWP

(Federal Skilled Trades Program (FSTP

(Canadian experience Class (CEC

(Provincial nominee Program (PNP

ثبت نام اکسپرس اینتری , مهاجرت به کانادا , گروه مهاجرت افق

 

بقیه مراحل کار طبق یکی از موارد انتخاب شده بالا به صورت همیشگی مورد ارزیابی و بررسی دولت کانادا قرار می‌گیرد و این مرحله نیز ۶ ماه یا کمتر به طول می‌انجامد.

بعد از طی این مراحل شما کارت اقامت کانادا (PR) خود را به آسانی دریافت می‌کنید.

 

سیستم امتیاز بندی:

متقاضیان به دو دسته مجرد و غیر مجرد تقسیم شده اند و هر فرد می تواند تا ۱۲۰۰ امتیاز کسب کند. ثبت نام اکسپرس اینتری شامل امتیاز های زیر میباشد.

 

امتیاز بندی در سه دسته فاکتور تعریف شده است شامل:

۱. فاکتور سرمایه انسانی اولیه (Core Human Capital Factors) که از این پس به آن CHCF می گوییم

و شامل سن (حداکثر مجرد ۱۰۵ و غیر مجرد ۱۰۰)، سطح تحصیلات (حداکثر مجرد ۱۵۰ و غیرمجرد ۱۴۰) ، سطح زبان (حداکثر ۱۳۶+۲۴ برای مجرد و ۱۲۸+۲۲ برای غیر مجرد)

و میزان سابقه کار کانادایی (حداکثر برای مجرد ۸۰ و برای غیر مجرد ۷۰) است که در آن افراد مجرد می توانند تا ۵۰۰ امتیاز کسب کنند و افراد غیر مجرد ۴۶۰ امتیاز می گیرند. ۴۰ امتیاز نیز همسر متقاضی می تواند داشته باشد

 

۲. فاکتور قابل انتقال بودن مهارت (Skill Transferability Factors) که از آن پس به آن STF می گوییم و متقاضی می تواند در آن حداکثر ۱۰۰ امتیاز کسب کند و شامل ترکیبی از المانهای بالاست به این معنی که:

o متناسب با ترکیب سطح زبان و سطح تحصیلات می تواند برای متقاضی تا ۵۰ امتیاز دریافت کرد

o متناسب با ترکیب سطح زبان و سابقه کار غیر کانادایی می توان برای متقاضی ۵۰ امتیاز گرفت

o متناسب با ترکیب سابقه کار کانادایی و سابقه کار غیر کانادایی می توان تا ۵۰ امتیاز گرفت

o متناسب با ترکیب داشتن گواهی صلاحیت شغلی استان با سطح زبان می تواند تا ۵۰ امتیاز به متقاضی داد

ثبت نام اکسپرس اینتری

۳. فاکتور دارا بودن گواهی PNP از یکی از استانها و یا داشتن پیشنهاد شغل Arranged Employment از یک کارفرمای کانادایی که هر یک از این شرایط می تواند به متقاضی ۶۰۰ امتیاز بدهد. آنچه باید در نظر گرفت:

• سیستم هوشمندی است و باید با دقت و فهم دقیق عمل کرد.

• در حقیقت این سیستم دو وجه دارد یک وجه آن مهاجرتی است ولی وجه مهمتر آن اشتغال است و لازم است که در ارزیابی اطلاعات قبل از ورود آنها به سیستم اطلاعات کافی در مورد اشتغال در کانادا وجود داشته باشد.

• سیستم رقابتی است و افراد با هم در گرفتن دعوتنامه در زمان معین رقابت می کنند. دولت فدرالُ دولتهای استان و یا کارفرمایان می توانند افراد را از استخر اطلاعات موجود جدا کنند و مسیر اقامت را هموار کنند.

 

نکته

با در نظر گرفتن نکات بالا سیستم به خوبی نشان می دهد که اقدام در این سیستم صرف تکمیل فرم و ورود اطلاعات نیست و هر پرونده ای نیازمند تحلیل دقیق پرونده است.

با توجه به برنامه فوق و عدم امکان تغییر رزومه پس از ارسال، تهیه مدارک و رزومه بر اساس استاندارد کانادایی جهت کسب امتیاز لازم و پیدا کردن کارفرما بسیار مهم است.

گروه مهاجرتی افق با داشتن وکلایی مجرب در کانادا در امر تهیه پروفایل شخصی و رزومه قابل قبول، آمادگی دارد اقدامات لازم را برای موکلین خود از طریق ثبت نام Express Entry

و رساندن پرونده ها به مرحله Pool (استخر) انجام دهد. برای جزئیات بیشتر لطفآ فرم ارزیابی رایگان را تکمیل فرمائید.

چه کسانی می توانند در Express Entry System که از این پس آنرا EES می‌خوانیم برای بررسی پرونده اقامت دایم کانادا درخواست بدهند؟

تقریبا می توان گفت که محدودیتی نیست و همه افراد می توانند درخواست بدهند به شرط اینکه در تعریف یکی از برنامه های نیروی متخصص، فنی

و حرفه ای و یا تجربه کانادایی بگنجند و دوم اینکه ظرف ۳۰ روز از اقدام Expression of Interest رزمه خود را در بانک اشتغال وابسته به سازمان منابع انسانی و توسعه کانادا وارد کند.

بنابراین محدودیت رشته، نوع سابقه کار و نیز سنی وجود ندارد هر چند همه این فاکتورها در انتخاب متقاضی موثر است.

 

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید ۰۹۱۲۰۹۲۰۲۶۸ .

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید 

اینستاگرام (با این تگ ها ما رو پیدا کنید #کانادا #گروه_مهاجرت_افق #مهاجرت_به_کانادا )

تلگرام ( اخبار جدید مهاجرتی ) 

گوگل پلاس 

توییتر

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *