With you, to your Dreams

تحصیل در مدارس کانادا

در کانادا بیش از ۴۵۰ هزار دانش آموز بین المللی مشغول به تحصیل در مدارس کانادا می باشند، که این رقم بازهم در حال رشد می باشد. بسیاری از این دانش آموزان به دلیل مزیت های خاصی که کشورکانادا دارد، کانادا را بر سایر کشورهای توسعه یافته ترجیح می دهند. افرادی که در کانادا تحصیل می کنند، تحصیلاتی با کیفیت بالا و بین المللی دارند که  آنها را برای تحصیلات حرفه ای در کانادا یا خارج از این کشور آماده می کنند. با این حال هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا به طور کلی پایین تر از سایر کشورهای توسعه یافته است.

جهت پذیرش فرزندان از سن ۵ سالگی تا پایان دوره دبیرستان  برای تحصیل در مدارس دولتی، خصوصی و شبانه روزی  کانادا می توان اقدام نمایید. زمانهای پذیرش مدارس در دو ترم سمپتامبر و فوریه می باشد که با توجه به طولانی بودن

زمان اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید از ۶ ماه قبل از آن جهت پذیرش اقدام کرد.                                                                                                                                                                                                                                                                                            

تحصیل در مدارس کانادا                                                                                                                                                                                        

مزایای تحصیل فرزندان در کانادا

 • بهترین سن برای مهاجرت و آشنایی با فرهنگ و نحوه برخورد بین المللی، سنین پایین می باشد

• آشنایی و آموختن زبان انگلیسی و فرانسه همزمان باهم

• آشنایی با رشته های تحصیلی دانشگاه، علایق و استعدادها و پذیرش آسان و سریع در بهترین دانشگاه های کانادا

 

مزایای تحصیل فرزندان در کانادا برای والدین

پذیرش تحصیلی فرزند یکی ازسریع ترین مسیرهای مهاجرتی میتواند باشد و مانند یک پل عمل نموده و شرایط را برای اخذ اقامت دائم مطلوب می نماید.

• دریافت ویزای توریستی سریع و تضمینی، زیرا یکی از والدین نیز همزمان و به عنوان همراه ویزای ۵ ساله مالتی پل دریافت کرده و می تواند وارد کانادا بشود همچنین والدین دیگر هم می توانند بعد۳ یا ۴ ماه ویزای توریستی خود را اخذ کند.

 

دریافت ویزای تحصیلی برای والدین، اگر بصورت مستقیم از ایران امکان گرفتن پذیرش و یا گرفتن ویزا را ندارید، پذیرش تحصیلی فرزند این مسیر را برای شما هموار می کند

با ویزای ویزیتوری،امکان کار و تحصیل وجود ندارد ولی با حضور در کانادا احتمال اخذ پذیرش و گرفتن ویزای تحصیلی برای شما بیشتر می شود. گاهی با گذراندن یک دوره کوتاه مدت زبان (کمتر از ۶ ماه) می توان برای پذیرش در دانشگاه و یا کالج  اقدام کرد. با دریافت ویزای تحصیلی بعنوان مثال یک دوره فوق لیسانس و یا یک دوره تخصصی در کالج به راحتی می توانید پس از فارغ التحصیلی ، برای اقامت خود اقدام نمایید.

نکته:  وقتی ویزای دانشجویی دریافت کنید دو امتیاز مثبت دارد ۱- تحصیل فرزندان شما رایگان می گردد. ۲- همسر شما ویزای کار باز(بدون محدودیت شغل و کارفرما) دریافت می کند. که اگر کار تخصصی باشد، مسیر مهاجرت هموار تر خواهد شد.

اخذ ویزای کار در کانادا ، با حضور در کانادا وآشنایی نزدیک با کارفرما و امکان مصاحبه و معرفی توانایی های خود به کار فرما احتمال پیدا کردن job offer و اخذ ویزای کار بیشتر می گردد. که بعد از گذشت یکسال از کار از طریق تجربه کار کانادایی

و یا PNP استانی می توانید به اقامت دائم برسید.

نکته:  با دریافت ویزای کار ۱- تحصیل در مدارس کانادا برای فرزندان شما رایگان می گردد. ۲- همسر شما ویزای کار باز(بدون محدودیت شغل و کارفرما) دریافت می کند. ۳- ۷۰ تا ۸۰ درصد هزینه درمان شما به عهده دولت می باشد

 

safiran-study-summer-camp-in-england-02

اخذ پذیرش تحصیلی

انتخاب مدارس در مقطع ابتدایی با توجه به محل زندگی کفیل(فردی که شهروند و یا اقامت دائم کانادا دارد وبصورت محضری کفالت فرزندان ۵تا ۱۸ سالگی را قبول می کند) می باشد که از آموزش و پرورش پذیرش گرفته می شود و بعد با توجه به آدرس سکونت کفیل مدرسه به شما اعلام می گردد ولی در مقطع دبیرستان شما حق انتخاب مدارس را دارید. جهت پذیرش نیازی به داشتن  مدرک زبان نیست. یکی از والدین باید به همراه فرزند زیر ۱۸ سال خود وارد کانادا بشود و یا اینکه یک خانواده در کانادا به عنوان نگهدارنده فرزند به دولت معرفی شود.

اخذ ویزای تحصیلی

• داشتن پذیرش قطعی از مدارس

• داشتن دلایل کافی برای بازگشت به ایران پس از تحصیل در مدارس کانادا

• داشتن اسناد و مدارک مالی مناسب و اثبات اینکه هزینه کل دوره تحصیلی و یک سال زندگی در کانادا را دارا می باشید.

****  برای مطالعه مقاله کامل و نحوه پذیرش از مدارس کانادا و اقدام برای اقامت موقت کانادا به این مقاله مراجعه کنید ( تحصیل فرزندان در کانادا )            

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *