With you, to your Dreams

تحصیل در دانشگاه های کانادا

در این قسمت درباره مزایای تحصیل در دانشگاه های کانادا و همینطور اخذ پذیرش دانشجویی توضیح داده شده است . در سایت گروه مهاجرتی افق میتوانید اطلاعات کاملی در زمینه ویزای تحصیلی کانادا و پذیرش از دانشگاههای کانادا بیابید.

تحصیل در دانشگاه های کانادا

مزایای تحصیل در دانشگاه های کانادا

*داشتن اجازه کار تا ۲۰ ساعت در هفته ، و درزمان تعطیلات اجازه کار تمام وقت در طول دوره تحصیلی

تعداد دانشجویان بین المللی در کانادا بیش از ۳۰۰،۰۰۰ نفر می باشد این رقمی است که به طور مداوم رشد می کند.

شما با گرفتن پذیرش در یک موسسه آموزشی عالی کانادا می توانید اجازه تحصیل در کانادا را بدست آورید.

تحصیلات تکمیلی کانادایی نه تنها از لحاظ آموزشی و حرفه ای ارزشمند است، بلکه یک مسیر محبوب برای رسیدن به اقامت دائم کانادا است.

مهاجرت به روش دانشجویی با تمام محاسن خود، دارای دو پروسه دشوار اخذ پذیرش و دریافت ویزا نیز هست.

* اجازه حضور و کار در کانادا   پس از اتمام تحصیل، برای مدتی معادل با مدت تحصیل

*همسردانشجو به طور  قانونی اجازه کار دارد و به همسر ویزایWork permit open تعلق می گردد( در Work permit open فرد اجازه دارد برای هر کارفرمایی و در هر موقعیت شغلی مشغول به کارشود).

*فرزندان زیر ۱۸ سال همراه  دانشجو اجازه تحصیل در مدارس دولتی کانادا را بصورت رایگان دارند.

* مدت تحصیل در کانادا جهت دریافت شهروندی جز مدت حضور شما در کانادا محاسبه می گردد(هر سال تحصیل در دانشگاه های کانادا با ویزای تحصیلی معادل ۶ ماه اقامت )

همانطور که در بالا ذکر شد، برای اقامت دائم کانادا، بعد از فارغ التحصیلی با توجه به داشتن امتیاز مدرک کانادایی و تجربه کارکانادایی ، از طریق سیستم اکسپرس اینتری و یا از طریق یک برنامه نامزدی استانی (PNP)، می تواند منجر به اقامت دائم فرد گردد.

**** در این مقاله میتوانید لیست بهترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۱۹ را مشاهده کنید به همراه توضیحاتی درباره هر دانشگاه ( بهترین دانشگاه های کانادا )

اخذ پذیرش دانشگاه

جهت پذیرش مهمترین قدم پیدا کردن دانشگاهی هست که با شرایط و اهداف شما سازگار باشد.

گاهی پیش شرط های پذیرش برخی دانشگاه ها دشوار می باشد و فقط دانشجویان ممتاز با استعدادهای خاص امکان اخذ پذیرش را دارند.

ولی بطور کلی با توجه به تجربه و آگاهی تیم مجرب ما قادر هستند دانشگاهی مناسب را با شرایط شما جستجو و پیدا کنند و در مرحله بعد با اثبات توانایی های شما به دانشگاه و ارسال کلیه مدارک مورد نیاز طبق زمان بندی مشخص، برای شما پیش پذیرش را دریافت کنند.

سپس با واریز مبلغ شهریه دانشگاه و تکمیل مدارک نسبت به اخذ پذیرش قطعی شما اقدام کرده و در پایان با ارسال درخواست ویزا به اداره مهاجرت کانادا برای شما ویزا دریافت کنند.

شرایط موثر در پذیرش

• معدل مقطع تحصیلی قبل، طبیعی است که داشتن معدل پایین بیشترفرد را در معرض خطر رجکتی پذیرش قرار می دهد ما توصیه می کنیم افرادی که معدل بالای ۱۴ دارند از این روش اقدام نمایند.

• مدرک زبان و داشتن نمره آیلتس آکادمیک،داشتن نمره آیلتس میتواند کمک و دلیل مناسبی برای نشان دادن توانایی های فرد وهمچنین  توجیه کننده تصمیم فرد برای تحصیل در دانشگاه کشور دیگر باشد بطور معمول برای گذراندن دوره لیسانس مدرک آیلتس حداقل ۶ و برای فوق لیسانس حداقل ۵/۶ و برای دکترا ۷ نیاز می باشد.(لازم به ذکر است بعضی از دانشگاه ها برای پذیرش نیاز به مدرک زبان ندارند ولی داشتن نمره آیلتس ۵/۵-۵  برای دریافت ویزا الزامیست)

• انگیزش نامه و دلایل فرد برای تحصیل در کانادا و رشته مورد تقاضا بسیار موثر می باشد.

• داشتن رزومه کاری خوب و متناسب با رشته مورد تقاضا جهت پر کردن گپ تحصیلی از دیگر شرایط موثر در پذیرش تحصیلی می باشد.

 

اخذ ویزای دانشجویی

در مرحله اخذ ویزا باید بتوان افسر مهاجرتی را متقاعد کرد که فرد صرفا برای ادامه تحصیل قصد اخذ این ویزا را دارد و هدف ماندن در کانادا نیست. لذا داشتن شرایط ذیل امکان اخذ ویزا را ممکن تر می کند:

 

• داشتن سن مناسب با مقطع تحصیلی نکته موثر در اخذ ویزا می باشد. در مقطع کارشناسی داشتن حداکثر سن ۲۵ سال و در مقطع کارشناسی ارشد حداکثرسن ۳۵ سال مناسب است. هر چه سن بالاتر باشد، ریسک رجکت شدن نیز بیشتر می گردد

• داشتن دلایل کافی برای بازگشت به ایران پس از تحصیل در کانادا

• داشتن اسناد و مدارک مالی مناسب و اثبات اینکه هزینه کل دوره تحصیلی و یک سال زندگی در کانادا را دارا می باشید.

• پذیرش از دانشگاه معتبر و در یک رشته مرتبط و طول دوره باید بیش از یک سال باشد

نکته : اگر پذیرش شما به جای دانشگاه از کالج های نه چندان معتبر باشد، احتمال رد شدن درخواست ویزای شما بسیار زیاد است.

• گپ تحصیلی و گذشت مدت زمان طولانی از اخذ آخرین مدرک تحصیلی قبل شانس گرفتن ویزا را کم می کند که با انگیزش نامه خوب و آوردن دلایل محکم جهت علاقمندی به ادامه تحصیل مجدد و داشتن سابقه کاری به حل کردن این مسئله کمک شایانی می کند.

 

نکته:نباید این نکته را فراموش کرد که با داشتن تمامی شرایط  نمی توان رد و یا قبولی پرونده ای را تضمین کرد. این بحث فقط و فقط در انحصار اداره مهاجرت بوده و آن مرجع تصمیم گیرنده نهایی خواهد بود.

 

ویزای تحصیلی کانادا

 

**** در این مقاله میتوانید لیست بهترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۱۹ را مشاهده کنید به همراه توضیحاتی درباره هر دانشگاه ( بهترین دانشگاه های کانادا )

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *