With you, to your Dreams

توضیحات کامل در مورد ثبت نام اکسپرس اینتری و جزئیات آن

ثبت نام اکسپرس اینتری |امتیازبندی اکسپرس اینتری| Express Entry | شرایط اکسپرس اینتری                                                                                                                             

ثبت نام اکسپرس اینتری Register Express entry

ثبت نام اکسپرس اینتری ، این سیستم یک برنامه مهاجرتی نیست بلکه روش جدیدی برای دریافت پرونده است به تعبیر دیگر به جای اینکه مانند قبل همه پرونده ها بررسی شوند

دولت فدرال از میان پرونده های دریافت شده در این سیستم متقاضیان مورد نظر خود را برای اقدام در برنامه های نیروی متخصص فدرال، فنی و حرفه ای فدرال، تجربه کانادایی فدرال انتخاب می کند.

توجه به این نکته ضروری است که در برنامه  مهاجرت به کانادا نیروی متخصص نوع رشته شغلی و ظرفیت از این پس موضوعیت ندارد.

متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به کانادا تحت یکی از این برنامه ها می باشند، باید اقدام به ثبت پروفایل در سیستم Express Entry بنمایند.

تحت این پروفایل متقاضیان باید اطلاعات شخصی و حرفه ای خود شامل سن، تحصیلات، سابقه کار و نمره زبان انگلیسی یا فرانسه را در سیستم وارد نمایند.

پس از آن، سیستم Express Entry با توجه به شرایط حرفه ای و تحصیلی متقاضی و همسر او امتیاز متقاضی و رتبه او را در مجموعه همه متقاضیان (Pool of Candidates) مشخص می کند.

دولت فدرال کانادا پس از آن در نوبتهای مشخص در هر چند هفته به مجموعه ای از متقاضیان که در لیست وجود دارند براساس امتیاز آن ها دعوتنامه ای جهت تقدیم پرونده رسمی مهاجرت، ارسال می نماید.

انتظار می رود در هر سال، دولت فدرال کانادا بین ۱۵ تا ۲۰ سری، مجموعه ای از متقاضیان این برنامه را انتخاب نماید.

برای اطلاع از شرایط گرفتن ویزای توریستی و اقدام برای ویزای مولتی کانادا مقاله ویزای مولتی کانادا (ویزای توریستی کانادا) را حتما مطالعه کنید

جزییات سیستم جدید Register Express entry ( ثبت نام اکسپرس اینتری ):

در این سیستم متقاضیان باید اطلاعات خود را در یک سیستم الکترونیک آنلاین وارد کنند که به آن Expression of Interest گویند

و از این پس به آن EOI خواهیم گفت. پس از آن متقاضی در سیستم بانک اشتغال

سازمان منابع انسانی وارد شود و ثبت نام خود را انجام می دهد.( ثبت نام اجباری در بانک اشتغال حذف شده و این گزینه اختیاری هست.)

سیستم الکترونیک اداره مهاجرت به محض دریافت EOI با توجه به اطلاعات وارد شده امتیازات متقاضی را محاسبه می کند و بر اساس آن به متقاضی امتیاز (Ranking) می دهد.

به این ترتیب متقاضی می داند که از نظر کیفیت پرونده در چه امتیاز ای در مقایسه با دیگر متقاضیان دارد. نام متقاضی در سیستم می ماند و می تواند هر زمان با تغییر شرایط پرونده خود امتیاز جدیدی دریافت کند

مثلا اگر نمره زبان بالاتری گرفت در این مدت وضعیت وی بهتر خواهد شد. اگر امتیاز مناسبی یافت سیستم به طور اتوماتیک برای او دعوتنامه invitation صادر می کند که بر اساس آن ۶۰ روز فرصت دارد

برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست دهد. اینکه چه رتبه ای برای صدور دعوتنامه توسط سیستم مناسب است هنوز روشن نیست ولی روشن است که اولا سیستم رقابتی است

و دوم اینکه نیاز کانادا به کیفیت افراد ترجیح داده شده و سیستم خود تعیین می کند که تا چه امتیاز ای را در هر رشته برای ارسال درخواست اقامت دعوت می کند.

مورد دیگری که شانس شما را برای دریافت دعوتنامه بیشتر می کند تاریخ ایجاد پروفایل شما در سیستم express entry می باشد به این معنی که اگر دو پروفایل با امتیاز یکسان در مورد نیاز شغلی قرار به انتخاب باشد پروفایلی که زود تر ثبت شده و مدت زمان بیشتری در سیستم express entry هست انتخاب می شود که به این موضوع رتبه بندی می گویند که تاریخ ثبت پروفایل شما همان رتبه شما می باشد

 

نکته

نکته مهم اینکه به محض اینکه دعوتنامه صادر شد خودبخود اطلاعات وارد شده در سیستم به فرمهای درخواست منتقل می شود بنابراین اطلاعات EOI موجود در سیستم در صورت دریافت دعوتنامه بدون تغییر باید در فرم بیاید.

پس از دریافت دعوتنامه یا فرد آنرا می پذیرد یا رد می کند در صورت رد دعوتنامه از سوی متقاضی ممکن است در باقی مانده مدت یکساله EOI دعوتنامه دیگری نیز بگیرد.

اگر در مدت ۶۰ روزه پس از دعوتنامه نه آنرا رد کند و نه درخواست خود را بفرستد به طور خودکر از سیستم حذف می شود.

 

در صورت پذیرش دعوت نامه می‌توان از یکی از روش‌های زیر اقدام کرد:

برنامه جدید Express Entry فدرال کانادا

(Federal Skilled worker Program (FSWP

(Federal Skilled Trades Program (FSTP

(Canadian experience Class (CEC

(Provincial nominee Program (PNP

ثبت نام اکسپرس اینتری , مهاجرت به کانادا , گروه مهاجرت افق

بقیه مراحل کار طبق یکی از موارد انتخاب شده بالا به صورت همیشگی مورد ارزیابی و بررسی دولت کانادا قرار می‌گیرد و این مرحله نیز ۶ ماه یا کمتر به طول می‌انجامد.

بعد از طی این مراحل شما کارت اقامت کانادا (PR) خود را به آسانی دریافت می‌کنید.

 

سیستم امتیاز بندی:

متقاضیان به دو دسته مجرد و غیر مجرد تقسیم شده اند و هر فرد می تواند تا ۱۲۰۰ امتیاز کسب کند. ثبت نام اکسپرس اینتری شامل امتیاز های زیر میباشد.

 

امتیاز بندی در سه دسته فاکتور تعریف شده است شامل:

۱. فاکتور سرمایه انسانی اولیه (Core Human Capital Factors) که از این پس به آن CHCF می گوییم

و شامل سن (حداکثر مجرد ۱۰۵ و غیر مجرد ۱۰۰)، سطح تحصیلات (حداکثر مجرد ۱۵۰ و غیرمجرد ۱۴۰) ، سطح زبان (حداکثر ۱۳۶+۲۴ برای مجرد و ۱۲۸+۲۲ برای غیر مجرد)

و میزان سابقه کار کانادایی (حداکثر برای مجرد ۸۰ و برای غیر مجرد ۷۰) است که در آن افراد مجرد می توانند تا ۵۰۰ امتیاز کسب کنند و افراد غیر مجرد ۴۶۰ امتیاز می گیرند. ۴۰ امتیاز نیز همسر متقاضی می تواند داشته باشد

 

۲. فاکتور قابل انتقال بودن مهارت (Skill Transferability Factors) که از آن پس به آن STF می گوییم و متقاضی می تواند در آن حداکثر ۱۰۰ امتیاز کسب کند و شامل ترکیبی از المانهای بالاست به این معنی که:

o متناسب با ترکیب سطح زبان و سطح تحصیلات می تواند برای متقاضی تا ۵۰ امتیاز دریافت کرد

o متناسب با ترکیب سطح زبان و سابقه کار غیر کانادایی می توان برای متقاضی ۵۰ امتیاز گرفت

o متناسب با ترکیب سابقه کار کانادایی و سابقه کار غیر کانادایی می توان تا ۵۰ امتیاز گرفت

o متناسب با ترکیب داشتن گواهی صلاحیت شغلی استان با سطح زبان می تواند تا ۵۰ امتیاز به متقاضی داد

ثبت نام اکسپرس اینتری

۳. فاکتور دارا بودن گواهی PNP از یکی از استانها و یا داشتن پیشنهاد شغل Arranged Employment از یک کارفرمای کانادایی که هر یک از این شرایط می تواند به متقاضی ۶۰۰ امتیاز بدهد. آنچه باید در نظر گرفت:

• سیستم هوشمندی است و باید با دقت و فهم دقیق عمل کرد.

• در حقیقت این سیستم دو وجه دارد یک وجه آن مهاجرتی است ولی وجه مهمتر آن اشتغال است و لازم است که در ارزیابی اطلاعات قبل از ورود آنها به سیستم اطلاعات کافی در مورد اشتغال در کانادا وجود داشته باشد.

• سیستم رقابتی است و افراد با هم در گرفتن دعوتنامه در زمان معین رقابت می کنند. دولت فدرالُ دولتهای استان و یا کارفرمایان می توانند افراد را از استخر اطلاعات موجود جدا کنند و مسیر اقامت را هموار کنند.

 

نکته

با در نظر گرفتن نکات بالا سیستم به خوبی نشان می دهد که اقدام در این سیستم صرف تکمیل فرم و ورود اطلاعات نیست و هر پرونده ای نیازمند تحلیل دقیق پرونده است.

با توجه به برنامه فوق و عدم امکان تغییر رزومه پس از ارسال، تهیه مدارک و رزومه بر اساس استاندارد کانادایی جهت کسب امتیاز لازم و پیدا کردن کارفرما بسیار مهم است.

گروه مهاجرتی افق با داشتن وکلایی مجرب در کانادا در امر تهیه پروفایل شخصی و رزومه قابل قبول، آمادگی دارد اقدامات لازم را برای موکلین خود از طریق ثبت نام Express Entry

و رساندن پرونده ها به مرحله Pool (استخر) انجام دهد. برای جزئیات بیشتر لطفآ فرم ارزیابی رایگان را تکمیل فرمائید.

چه کسانی می توانند در Express Entry System که از این پس آنرا EES می‌خوانیم برای بررسی پرونده اقامت دایم کانادا درخواست بدهند؟

تقریبا می توان گفت که محدودیتی نیست و همه افراد می توانند درخواست بدهند به شرط اینکه در تعریف یکی از برنامه های نیروی متخصص، فنی

و حرفه ای و یا تجربه کانادایی بگنجند.

بنابراین محدودیت رشته، نوع سابقه کار و نیز سنی وجود ندارد هر چند همه این فاکتورها در انتخاب متقاضی موثر است.

 

 

 

 محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری و مراحل اکسپرس اینتری به صورت کامل

 

 برنامه ورود سریع اکسپرس اینتری کانادا

Express Entry – Canada

این برنامه شامل چهار گروه زیر است:

Federal Skilled Worker
Federal Skilled Trades program
Canadian Experience Class
Provincial Nominee Program

از ابتدای سال ۲۰۱۵ روش مهاجرتی اکسپرس اینتری(ورود سریع) برای متقاضیان مهاجرت به کانادا ایجاد شد.

در این روش بر اساس معیار های ( تحصیل، دانش زبان انگلیسی یا فرانسه، سابقه کار، سن، پیشنهاد شغلی، قابلیت انطباق ) گزینش می شوند. 

محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری , مهاجرت به کانادا , Express Entry

 

 

محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری 

 

۱)    مرحله اول محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری : بررسی صلاحیت متقاضی   

با درج اطلاعات اولیه ، تمایل خود، برای مهاجرت و اقامت دائم در کانادا را ابراز می کنید متقاضی برای اینکه ثبت نام خود را تکمیل نمایند و

قابلیت تکمیل پرونده اکسپرس اینتری را داشته باشد باید حداقل شرایط لازم را کسب کند. این شرایط یعنی از ۱۰۰ امتیاز حداقل ۶۷ امتیاز را برای فدرال کسب نمایید.

 

 

Eligible Express Entry

 

۲)    مرحله دوم محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری : وررود به مرحله استخر (Express Entry Pool)

حال که حد نصاب لازم را آورده اید با ورود به مرحله پول در سیستم آنلاین اکسپرس اینتری اطلاعات تخصصی خود را به دقت بیشتر درج کرده

و در این مرحله به بانک اطلاعات مشاغل دسترسی پیدا نموده تا در آن اطلاعات(رزومه) خود را درج نمایید و اگر کاندیدایی دارای پیشنهاد شغلی نباشد،

باید در بانک اطلاعات مشاغل کانادا ثبت نام کند تا با یک کارفرمای کانادایی ارتباط پیدا کند.. داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه الزامی است. 

سپس شما با دیگر متقاضیان اقامت کانادا بر طبق یک سیستم امتیاز بندی جدید رتبه بندی شوید. امتیازات در این بخش به سه دسته تقسیم می شوند: الف- امتیازات شخصی ب- قابلیت انطباق ج- پیشنهاد شغلی

 

این سیستم امتیاز بندی شامل حاکثر ۱۲۰۰ امتیاز و حداقل امتیاز قبولی در هر دوره متفاوت می باشد.

توجه داشته باشید برای بررسی دقیق شرایط خود در این مرحله، حتما با کارشناسان ما مشورت نمایید.

طبق آخرین قوانین امتیازات جاب آفر به حداکثر ۲۰۰ و حداقل ۵۰ امتیاز کاهش پیدا کرده است.

 

 

محاسبه آنلاین امتیاز شما در پول

 

۳)    مرحله سوم محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری  : ثبت درخواست پس از دریافت دعوتنامه (ITA)

اداره مهاجرت کانادا هر دوره که معمولا ۲ هفته زمان می برد تعدادی متقاضی را بر اساس امتیاز آنها، دعوت به اقدام برای گرفتن اقامت دائم می نماید. 

دولت فدرال کانادا، دولت های استانی و همچنین کارفرماها، از استخر کاندیداها افراد مورد نظر خود را انتخاب کنند.

متقاضیان دارای بهترین مهارت ها و کسانیکه دارای پیشنهاد شغلی از کارفرمای محلی یا دولت استانی هستند برای ارسال پرونده مهاجرت به کانادا دعوت خواهند شد.

پروفایل تکمیل شده در مرحله قبلی تاثیر مثبتی در انتخاب شما دارد

پس از دریافت دعوتنامه از دولت کانادا متقاضی ۹۰ روز مهلت دارد تا درخواست اقامت دائم خود را ثبت نماید.

 

۴)    مرحله چهارم محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری : صدور ویزا

دولت کانادا پس از بررسی مدارک افراد در صورتی که تمامی مدارک کامل باشد ظرف مدت کمتر از ۶ ماه اقدام به صدور ویزا برای اقامت دائم برای شخص قبول شده می نماید.

در صورتی که افراد در هر دوره انتخابی امتیازشان به حداقل قبولی نرسد، پروفایل آنها تا پایان همان سال در سیستم باقی می ماند و

در هر دوره دوباره امتیاز آنها بررسی شده و اگر به حداقل امتیاز قبولی آن دوره برسند برای آنها دعوتنامه صادر می گردد.

 

 

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.