With you, to your Dreams

روش های مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا و شرایط آن

 

را ههای مختلفی برای مهاجرت به کانادا و جود دارد ، در اینجل قصد داریم شرایط مهاجرت به کانادا ، روش های مهاجرت به کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق کار ، تحصیل ، سرمایه گذاری ، تخصص و خویشاوندی را بررسی کنیم و در مورد هر روش به طور مفصل توضیح دهیم . شما میتوانید با توجه به شرایط خود یک یا چند روش که واجد آن هستید را مد نظر قرار دهید ، البته ما به شما کمک میکنیم با توجه به شرایطتان بهترین روش را انتخاب کنید و در پروسه و مراحل کار شما را کمک میکنیم.

 

روش های مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۱۸ ؟

 ویزای تحصیلی کانادا

 

بر کسی پوشیده نیست که دانشگاههای کانادا جزو بهترین دانشگاهها در دنیا هستند و عجیب نیست که خیلی از دانشجویان برای تحصیل خود یا ادامه تحصیلات خود به دنبال راه یافتن به یکی از دانشگاههای مورد نظر خود در کانادا و گرفتن ویزای تحصیلی کانادا هستند . 

 با توجه به رابطه پویای دانشگاه و صنعت در کانادا میتوان امید زیادی برای یافتن کار بعد از اتمام تحصیلات در کانادا داشت.

بنابراین اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیلی دارید مطمئن باشید که تحصیل در دانشگاه های کانادا می تواند در آینده، بستر مناسبی برای یافتن شغل برای شما باشد.

تحصیل در کانادا یکی از بهترین و سریعترین روش های مهاجرت به کانادا است . زیرا بعد از اتمام تحصیل شما میتوانید درخواست اقامت دائم کانادا دهید .

با تحصیل در کانادا شما اقامت موقت کانادا را دریافت میکنید ، اما برای گرفتن اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل مراحل و شرایطی لازم است که در ادامه آورده شده

 

مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا

شما می توانید برای سه مقطع تحصیلی قبل از دببیرستان یا دبیرستان ، مقطع کالج یا دوره تخصصی کاری و مقطع دانشگاهی اقدام کنید .

برای آشنایی با مدارک لازم برای وایزای دانشجویی کانادا و شرایط و هزینه های تحصیل در کانادا این مطلب را به صورت کامل مطالعه کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

 • مدرک پذیرش از دانشگاههای کانادا
 • مدرک شناسایی که شامل پاسپورت و ۲ قطعه عکس
 • مدارک تمکن مالی که در ادامه کامل توضیح داده شده

متقاضیان مینوانید در سه موقعیت درخواست ویزای تحصیلی کانادا کنند

 1. درخواست ویزا قبل از ورود به کانادا
 2. درخواست ویزا در لحظه ورود به کانادا
 3. درخواست ویزا بعد از ورود به کانادا

نکات پیشنهادی :

 • برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس و بالاتر اقدام کنید ، چون در مقاطع پایین تر از لیسانس گرفتن ویزای دانشجویی سخت تر است
 • گرفتن پذیرش دانشجویی از دانشگاههای گرید بالا و معتبر کانادا
 • ادامه تحصیل در رشته های مرتبط با مقاطع قبلی خود
 • داشتن نمرات بالا در مقاطع تحصیلی قبلی

هزینه ویزای تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا بسته به استان و دانشگاه شما میتواند متفاوت باشد ، مثلا تحصیل در استان انتاریو از دیگر استان ها گران تر است یا استان کبک با توجه به اینکه به دانشگاه ها کمک هزینه میپردازد نسبت به دیگر استان ها هزینه تحصیلی پایین تری دارد ، اما بطور متوسط هزینه تقریبی یکسال تحصیل در کانادا بین ۱۵ هزار تا ۲۲ هزار دلار کانادا می باشد.

 روش های مهاجرت به کانادا

ویزای کار کانادا

 

با توجه به رشد بالای اقتصادی کانادا و نرخ پایین بیکاری در این کشور ، کانادا به شدت به دنبال جذب نیروی کار در همه زمینه های صنعت و خدمات و … است .

به همین دلیل بسیاری به دنبال مهاجرت به کانادا از این طریق و گرفتن ویزای کار کانادا هستند ، اما همانطور که میدانیم برای کار در کانادا مجوز کار در آن کشور نیاز دارید.

بسته به شرایط و همینطور نوع کار شما ، این مجوز ممکن برای یک دوره چند هفته ای تا چند ساله صادر شود.به طور معمول، مجوزهای کار از طریق مأمورهای مهاجرت کانادا اعطا می شود.

در صورتی که توسط یک «ارزیابی تاثیرات بازار کار» (LMIA) از سوی Employment  and Social Development Canada (ESDC) حمایت می شود، که نشان می دهد که اشتغال پیشنهادی بر کارگران کانادایی تأثیری ندارد.

 

اخذ ویزای کار کانادا

• یکی از مهمترین پیش شرطهای اخذ ویزای کار ، داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی می باشد

• بعد از داشتن پیشنهاد کار و ابلاغ LMIA کار به اداره کار از سوی کارفرمای کانادایی ، باید درخواست کار خود را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید .

نکته: اجازه کار در کانادا فقط برای آن کار خاص که تایید شده قابل استفاده است که به آن ویزای Work permit close گفته می شود در نتیجه متقاضی فقط برای کارفرمایی که در اجازه کار مشخص شده می تواند کار کند.

دیگر نکات و مزایای ویزای کار کانادا

آیا امکان کار کردن همسر فرد متقاضی در کانادا وجود دارد ؟

در جواب به این سوال باید گفت که طبق قوانین اداره مهاجرت کانادا همسر فردی که ویزای کار در کانادا دارد ، مجوز کار باز دریافت خواهد کرد به این معنی که می تواند برای هر کارفرمای کانادایی کار کند .

امکان تحصیل فرزندان دارنده ویزای کار کانادا  و هزینه تحصیل آنها چگونه است ؟

خوشبختانه تحصیل تمام فرزندان دارنده ویزای کار کانادا تا سن ۱۸ سالگی کاملا رایگان می باشد 

از دیگر مزیت های ویزای کار کانادا هزینه بهداشت و درمان است که بیش از ۷۰ درصد هزینه های درمان خانواده بعهده دولت می باشد.

با تو جه به مطالب بالا ، گرفتن ویزای کار کانادا یکی از معمولترین روش های مهاجرت به کانادا می باشد ، زیرا دارای مزایای بسیاری است،حتما در طول این مسیر با وکیلان مجرب در این زمینه مشورت کنید تا در وقت و هزینه صرفه جویی کنید.

 

ویزای سرمایه گذاری کانادا

 

روش های مهاجرت به کانادا

 

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یا ویزای سرمایه گذاری کانادا میباشد .هر متقاضی که قصد مهاجرت از این طریق را دارد باید دارای چند شرط باشد که مهمترین آنها داشتن حداقل دارایی معادل ۱.۶۰۰.۰۰۰ دلار کانادا می باشد. همینطور داشتن دوسال سابقه مدیریت در پنج سال اخیر می باشد .

امتیاز دهی به سرمایه گذار و معیارهای آن

 • سن متقاضی
 • داشتن تجربه کاری
 • سطح تحصیلات و سطح زبان متقاضی

این امتیازات از ۰ تا ۱۰۰ می باشد که حداقل امتیاز قابل قبول برای پذیرش سرمایه گذار ۳۵ می باشد.

بطور کلی هر سرمایه گذار برای پذیرش در مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری باید دارای سه شرط اصلی باشد

۱-حداقل دارایی خالص سرمایه گذار باید یک میلیون و ششصد هزار دلار کانادا باشد ، البته لزومی به آوردن این سرمایه به کانادا نمی باشد و کاملا به تصمیم سرمایه گذار بستگی دارد

۲- سرمایه گذار باید در پنج ساله گذشته حداقل دو سال تجربه مدیریتی داشته باشد

بعد از کسب پذیرش ، سرمایه گذار باید مبلغ هشتصد هزار دلار کانادا را بمدت پنج سال در اختیار دولت فدرال یا ایالت کبک بدون بهره قرار دهد.

مهاجرت به کانادا (نیروی متخصص)

یکی از روش های دیگر متقاضیان مهاجرت به کانادا نیروی متخصص یا skilled worker می باشد.

شرایط مهاجرت از طریق نیروی متخصص کانادا در ادامه آورده شده که متقاضیان باید یکی از شرایط زیر را دارا باشند :

*حداقل یک سال سابقه کار در یکی از مشاغل مدیریتی، تخصصی و یا نیمه تخصصی در ۱۰ سال اخیر

*درخواست کار معتبر از یک کارفرمای کانادایی

*تکمیل دوره دکترا و یا گذراندن حداقل دو سال تحصیلی از ۴ سال دوره دکترا در یکی از دانشگاههای رسمی کانادا

-معیار ارزیابی متقاضیان مهاجرت بر اساس موارد ذیل است

تحصیلات : حداکثر امتیاز ۲۵

سطح زبان انگلیسی / فرانسه : حداکثر امتیاز ۲۸

سابقه کاری : حداکثر امتیاز ۱۵

سن : حداکثر امتیاز ۱۲

درخواست کار از کانادا : حداکثر امتیاز ۱۰

قابلیت سازگاری : حداکثر امتیاز ۱۰

در صورت تمایل میتوانید مطلب مفصل را مطالعه فرمایید.

خود اشتغالی در کانادا

 

خوداشتغال به افرادی گفته می شود که در زمینه ورزشی ،نویسندگی ، هنری ، کشاورزی ، و …..فعالیت حرفه ای داشته اند و یا در هر یک از مشاغل بالا در سطح بین الملی حضور داشته اند.این روش در دو سطح فدرال و استان کبک وجود دارد.

در واقع تمامی کسانی که دارای یک بیزینس کوچک بوده و توانایی مالی کافی برای خود و یا همسر و فرزندانشان را دارند شامل این دسته می شوند که از طریق خود اشتغالی در کانادا  و ………….

 مهاجرت خویشاوندی

در این روش ، فرد متقاضی باید یک خویشاوند نزدیک یا همسر وی در کانادا زندگی کند و شهروند این کشور باشد و بتواند از وی حمایت مالی کند .

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نیز در این دسته از مهاجرت قرار میگیرد که در اسپانسرشیپ همسر به طور مفصل توضیح داده شده است .

همچنین شما میتوانید از طریق پدر و مادر اقامت کانادا را بگیرید ، برای اطلاعات بیشتر مهاجرت از طریق پدر و مادر به کانادا را مطالعه کنید.

 

روش های گوناگون دیگری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که با اندکی گشت و گذار در همین سایت میتوانید با دیگر روشها آشنا شوید و آنها را هم مطالعه کنید

جهت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۹۲۰۲۶۸

۰۹۱۲۰۹۳۰۴۱۲

برای شروع فرم ارزیابی رایگان را پر کرده تا شرایط شما بررسی شود . ( ارزیابی رایگان )